بی‌گلوتن » بیشتر رستوران‌های آمریکایی در مورد عدم استفاده از گلوتن دروغ می‌گویند

بیشتر رستوران‌های آمریکایی در مورد عدم استفاده از گلوتن دروغ می‌گویند

بیش از ۵۰ درصد از پیتزاها و پاستاهایی بدون گلوتنی که در رستوران‌های مختلف آمریکا عرضه می‌شوند گلوتن دارند.
رستوران بدون گلوتن

به گزارش بی‌گلوتن به نقل از به نقل از تک‌تایمز / دانشگاه کلمبیا ادعا می‌کند یک‌سوم رستوران‌های آمریکایی در مورد عدم استفاده از گلوتن در مواد غذایی عرضه شده به مشتریان خود دروغ می‌گویند.

بر همین اساس ۳۲ درصد رستوران‌های آمریکایی در حالی‌ مدعی عدم استفاده از این پروتئین در ترکیبات غذایی هستند که در انواع غذاهای موجود در رستوران‌های خود از گلوتن استفاده می‌کنند.

دروغگویی در مورد وجود گلوتن در غذا می‌تواند سلامت افرادی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند را به طور جدی به خطر بیندازد.

بیشتر این رستوان‌ها برای طبخ پیتزاهای گلوتن‌دار و بدون گلوتن از یک فِر استفاده می‌کنند و در بسیاری از مواقع ماکارونی‌های بدون گلوتن را در ظرف‌های آغشته به گلوتن می‌پزند.

همنشینی مواد فاقد گلوتن با ظرف‌های حاوی گلوتن و عدم رعایت دقیق استانداردهای لازم در این موضوع باعث شده تا بسیاری از غذاهایی که ادعا می‌شود بدون گلوتن هستند و یا ذاتن فاقد گلوتن هستند در نحوه طبخ یا سرو به گلوتن آلوده شوند.

بر اساس بررسی دانشگاه کلمبیا بیش از ۵۰ درصد از پیتزاها و پاستاهایی که در رستوران‌های مختلف امریکا عرضه می‌شوند حاوی گلوتن هستند.

ضروری است بیماران مبتلا به سلیاک و افراد حساس به گلوتن بعد از اعتماد کافی به رستوران‌های مختلف غذای بدون گلوتن را میل کنند

در حال حاضر حدود ۱/یک درصد مردم جهان به علت ابتلا به بیماری سلیاک از خوردن گلوتن پرهیز می‌کنند.

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

0 مورد سبد خرید