اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

انجمن سلیاک خوزستان از تولیدی‌های بدون گلوتن حمایت می‌کند

سرپرست انجمن سلیاک خوزستان گفت: برخی از بیماران توانایی تولید نان را دارند بنابراین در صورت تعامل آن‌ها با یکدیگر، انجمن نیز امتیازاتی برای آنها قائل می شود تا در صورت تمایل کارگاه تولید نان و محصولات فاقد گلوتن راه اندازی کنند.

سرپرست انجمن سلیاک خوزستان

به گزارش بی‌گلوتن به نقل از ایرنا (اهواز) / بیماری سلیاک به دلیل حساسیت پروتیینی نسبت به غلات خانواده گندم از جمله گندم، گندم دو سر و یا جو با عنوان گلوتن به وجود می‌آید و بیماران مبتلا را با مشکلات و محدودیت‌هایی رو به رو می‌کند.

بیماران مبتلا به سلیاک نیز مانند دیگر بیماران با مشکلات خاص خود دست و پنجه نرم می‌کنند و به دلیل ماهیت بیماری برای بقای زندگی خود محدودیت زیادی در مصرف مواد غذایی دارند.

مواد غذایی خاص سلیاکی‌ها از نیازهای مهم این افراد است و گاهی برای تهیه این مواد غذایی و یا مصرف داروهای خود با مشکلاتی رو به رو می‌شوند که نیازمند توجه ویژه مسئولان و ارگان‌ها است.

یکی از بیماران مبتلا به سلیاک در خصوص مشکلات این بیماری به خبرنگار ایرنا گفت: کمبود نان یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که بیماران مبتلا با آن رو به رو هستند چون باید نان مخصوص مصرف کنند.

زینب جواهری افزود: تا پیش از بهمن پارسال، امکان تهیه نان به میزان هر نفر یک کارتون به راحتی میسر بود اما پس از تغییر نمایندگی، تهیه نان به تعداد بیماران میسر نیست و با گذشت ۶ ماه، به تازگی امکان تهیه نان برایم فراهم شد.

وی بیان کرد: جمعیت بیمارانی که برای تهیه نان مراجعه می‌کنند زیاد است و گاهی نفری یک بسته هم به برخی ازبیماران نمی‌رسد؛ در هر بسته هم تعداد نان‌ها کم است و برخی بیماران شهرستانی دست خالی بر می‌گردند.

جواهری اضافه کرد: بسیاری از بیماران برای حل مشکل خود به  انجمن سلیاک مراجعه کرده‌اند اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

وی ادامه داد: در تماس و برقراری ارتباط با تهران برای سفارش مستقیم نان نیز اعلام شد که فقط باید از نمایندگی استان تهیه شود.

این فرد سلیاکی ادامه داد: اطلاعات میزان مصرف هفتگی و ماهیانه بیماران به انجمن سلیاک اعلام و فرم اطلاعات لازم تکمیل شده و منتظر برطرف شدن این مشکل هستیم.

 

یکی دیگر از بیماران نیز گفت: محصولات بدون گلوتن گران هستند و تهیه این مواد غذایی برای بسیار سخت است.

وی که خواست نامش ذکر نشود ادامه داد: همه شهرهای خوزستان نمایندگی فروش محصولات بدون گلوتن را ندارند و به عنوان مثال بنده مجبورم برای خرید نان، هر ماه از مسجدسلیمان به یک فروشگاه در اهواز مراجعه کنم که مشکلات و هزینه‌های جانبی به دنبال دارد.

وی اظهار کرد: روزهای جمعه در هر ساعتی برای تهیه نان به فروشگاه مراجعه می‌کنیم نان مخصوص این بیماران تمام شده است.

این بیمار سلیاک اضافه کرد: اگر نمایندگی عرضه این نان در همه شهرهای استان مستقر شود هیچ بیماری متحمل پیمودن مسافت طولانی برای تهیه نان نمی‌شود.

وی در خصوص وضعیت تهیه داروی بیماران گفت: داروهای بدون گلوتن برچسب فاقد گلوتن ندارند و اگر مسئولان متولی برای این مساله چاره‌ای بیندیشند برای تهیه دارو راحت تر عمل می‌کنیم چون یافتن داروی فاقد گلوتن برای ما مشکل است.

 

بیماران سلیاک کارگاه تولید نان تاسیس کنند

 

سرپرست انجمن سلیاک خوزستان نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تشکیل کمیته یا NGO هایی توسط بیماران مبتلا به سلیاک در راستای حل مشکلات آنها موثر است.

دکتر پژمان علوی نژاد بر همکاری و تعامل بیماران با یکدیگر تاکید کرد و افزود: برخی از بیماران توانایی تولید نان را دارند بنابراین در صورت تعامل آن‌ها با یکدیگر، انجمن نیز امتیازاتی برای آنها قائل می شود تا در صورت تمایل کارگاه تولید نان و محصولات فاقد گلوتن راه اندازی کنند.

وی بیان کرد: برای راه‌اندازی کارگاه تولیدی و یا کمیته از طریق استانداری خوزستان و دانشگاه شهید چمران تسهیلات لازم را در اختیار افراد متقاضی قرار می‌دهیم و برای مشاوره علمی و تسهیل مراحل اداری، اقدامات لازم انجام و از طریق ارگان‌ها برای ارایه تسهیلات حمایت لازم صورت می‌گیرد.

علوی نژاد ادامه داد: مشاوره علمی به بیماران یک‌شنبه و سه‌شنبه در انجمن سلیاک مستقر در بیمارستان امام خمینی‌(ره) ارایه می‌شود.

سرپرست انجمن سلیاک خوزستان در خصوص نمایندگی‌های عرضه نان برای بیماران سلیاک گفت: انجمن نقشی در تغییر نمایندگی‌ها ندارد و افراد متقاضی نمایندگی، مورد حمایت قرار می‌گیرند و از مراکز علاقه‌مند حمایت می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون سه مرکز در اهواز محصولات فاقد گلوتن عرضه می‌کنند و برای راه‌اندازی فروشگاه و یا مجوز تاسیس مکان خاص برای متقاضیان فعالیت در شهرستان‌ها کمک لازم در حد امکان ارایه می‌شود.

علوی‌نژاد در مورد داروهای بدون گلوتن هم گفت: معمولا در دستور مصرف دارو، اطلاعات در مورد گلوتن وجود دارد در غیر این صورت با مراجعه به سایت تولید دارو ، این امر امکان‌پذیر است.

سرپرست انجمن سلیاک خوزستان اضافه کرد: در صورت بررسی وجود گلوتن در برخی از داروهای خاص نیز با ارایه تقاضا پیگیری و استعلام انجام می‌شود.

وی بیان کرد: حدود ۳۰۰ نفر بیمار مبتلا به سلیاک در خوزستان ثبت شده اما آمار واقعی بیشتر است.

 

به گفته دکتر علوی نژاد این بیماری به دلیل حساسیت پروتیینی نسبت به غلات خانواده گندم و یا جو با عنوان گلوتن ایجاد می‌شود که وارد دستگاه گوارش شده و به مخاط آن نفوذ پیدا می‌کند و باعث واکنش سیستم ایمنی بدن می‌شود.

وی بیان کرد: به دلیل تشابه آنتی‌ژنی بین این پروتیین و سلول‌های مخاط روده‌ها، سلول‌های ایمنی وارد عمل شده و به خود بدن آسیب می‌رسانند.

این فوق تخصص گوارش و کبد ادامه داد: این امر سبب می‌شود پرزهای روده‌ها که محل اصلی جذب مواد غذایی است از بین برود و فرد، دیگر قادر به جذب مواد غذایی نباشد و سایر عوارض از جمله انواع اختلال گوارشی، اسهال مزمن و سوء جذب مواد غذایی نیز ایجاد شود.

وی  اضافه کرد: در این بیماری محیط و ژنتیک فرد نقش دارند به گونه‌ای که اگر فردی دچار بیماری سلیاک باشد بستگان درجه یک باید از نظر ابتلا مورد بررسی قرار گیرند و در صورت ابتلا باید رژیم غذایی را رعایت کنند.

علوی نژاد ادامه داد: شیوع این بیماری به صورت متوسط یک تا ۱.۵ درصد در هر جامعه است و اشکال مختلف این بیماری گاهی به صورت نهفته هستند و فرد ممکن است علامت خاص نداشته و یا علامت غیر معمول و غیر گوارشی داشته باشد که در بیشتر مواقع از سوی بیماران و پزشکان مورد غفلت واقع می‌شود.

سرپرست انجمن سلیاک خوستان گفت: علایم گوارشی به صورت نفخ شکم، اسهال مزمن، علایم سوء جذب، درد پراکنده شکم و نیز پوکی استخوان، ریزش مو، شکنندگی ناخن، نازایی، افسردگی و تشنج بروز می‌کند.

وی بیان کرد: فرد مبتلا در صورت رعایت رژیم غذایی، امکان یک زندگی عادی با عمر طبیعی را دارد در غیر این صورت ممکن است دچار انواع عوارض این بیماری شامل گوارشی و خارج گوارشی و در نهایت بدخیمی گوارشی شود.

علوی نژاد افزود: فرد مبتلا حتما باید تا آخر عمر از مصرف گندم، جو، ماء الشعیر و سایر مواد غذایی حاوی پروتیین گلوتن پرهیز کند.

 

انتهای خبر/

اسکرول به بالا