اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

۹۰ درصد سلیاکی‌ها ناشناخته‌اند

دکتر محمدرضا زالی گفت: طی مطالعات اخیر ثابت شده بروز بیماری‌هایی همچون بیماری‌های عصبی و روانی و حتی آلزایمر به علت مصرف گلوتن است. 
به گزارش بی‌گلوتن به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان / محمدرضا زالی رئیس پژوهشکده بیماری‌های گوارش و کبد در اولین همایش ملی بیماری سلیاک که امروز در بیمارستان طالقانی برگزار شد، از وضعیت بیماری سلیاک درگذشته گفت: نزدیک به یک قرن است که این بیماری شناخته شده و توانایی تشخیص بیماری در مراحل پایانی آن امکان پذیر بود و با مشاهده‌ی علایمی همچون اسهال شدید و کاهش وزن بیش از حد، اقدام به درمان می‌کردند و بیمار زیر نظر پزشک رژیم غذایی مناسب را دنبال می‌کرد. اما در حال حاضر تظاهر بیماری تغییر کرده است.
وی افزود: از نظر پزشکی بیماران مبتلا به سلیاک در کنار افرادی که به این بیماری مبتلا نیستند اما به گندم حساسیت دارند، اهمیت بسیار دارند. اکنون توانسته‌ایم حدود ۱۰ درصد از مبتلایان را شناسایی کنیم.
زالی ادامه داد: از طرفی بستگان درجه‌ی اول و دوم فرد سلیاکی، می‌بایست مورد توجه قرار بگیرند و آزمایش دهند. این افراد اگر به سلیاک مبتلا باشند، علامت ظاهری ندارند. برخی افراد نیز دچار نفخ و اسهال هستند و روده‌ای تحریک پذیر دارند اما لزوما به سلیاک مبتلا نیستند.
وی خاطر نشان کرد: طی مطالعات اخیر ثابت شده بروز بیماری‌هایی همچون بیماری‌های عصبی و روانی و حتی آلزایمر به علت مصرف گلوتن است.
انتهای پیام/
اسکرول به بالا