اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

سلیاک برای والدین بسیار سخت‌تر از کودک است

وقتی که یک کودک به بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن مبتلا می‌شود، ‌او و والدین باید الزامات رژیم فاقد گلوتن و سبک زندگی جدید را یاد بگیرند و به نکات جدید توجه کنند.

 

وقتی که یک کودک به بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن مبتلا می‌شود، ‌او و والدین باید الزامات رژیم فاقد گلوتن و سبک زندگی جدید را یاد بگیرند و به نکات جدید توجه کنند.

 

به گزارش رسانه بی‌گلوتن / متاسفانه اکثر والدین با احساس گناه و ترس و عدم اطمینان به سمت رژیم بدون گلوتن می‌روند و رعایت این رژیم را کاری طاقت‌فرسا و سخت می‌دانند.

 

برخی از والدین می‌گویند که تشخیص بیماری سلیاک در کودک، برای پدر و مادر بسیار سخت‌تر از کودک است، گرچه کار سختی است که شما اجازه ندهید کودک‌تان احساس گناه و غم داشته باشد. در این مواقع باید متذکر شد که کودکان گوش دارند و نظاره‌تر تمام اعمال و شنونده تمام حرف‌ها هستند و نکته‌های منفی را به سمت خود می‌کشند و آن‌ها را به یاد نگه می‌دارند.

 

بسیاری از والدین ممکن است لفظ عذرخواهی را برای رژیم بدون گلوتن به کودکان خود القا کنند و خودشان در هنگام درخواست مواد بدون گلوتن و یا هنگام تایید یا رد مواد حاوی یا فاقد گلوتن قبل از پرسش خود عذرخواهی کنند.

 

برای مثال در یک رستوران قبل از سفارش غذا می‌گویند: «ببخشید آیا برنج شما فاقد گلوتن است؟ عذرخواهی می‌کنم که کودک من مشکل دارد و نباید گلوتن مصرف کند!» بدیهی است که این کار بسیار اشتباه است و کودک را با خطای ناکرده مواجه می‌کند.

 

رژیم بدون گلوتن هیچ‌گونه شرمندگی یا احساس گناه با خود ندارد و افراد با بیماری سلیاک و حساس به گلوتن از میان غلات فقط بخش کوچکی از آن که شامل گندم و جو و چاودار می‌شود را نباید مصرف کنند و حتما جایگزین‌های متعددی برای این غلات وجود دارد که با اندکی خلاقیت می‌توان رژیمی خوب و سرشار غذاهای خوشمزه تهیه کرد.

 

برچسب‌های بدون گلوتن را به همراه فرزندان بخوانید

 

برچسب ها را با هم بخوانید، حتی وقتی فرزند شما کوچک است و توانایی خواندن و نوشتن ندارد. این کار باعث می‌شود تا کودک در فرآیند یافتن غذاهای بدون گلوتن دخیل شود و خودش به چیزهایی که نمی‌تواند بخورد واقف شود.

 

والدین با اجازه دهند تا کودک در مسیر رشد همان‌طور که مسایل و امور مختلف زندگی را تجربه می‌کند، زندگی بدون گلوتن را تجربه کند و با سبک زندگی منحصر به خود رشد کند.

 

 

انتهای پیام/

اسکرول به بالا