اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

«بدون گندم» به معنای «بدون گلوتن» نیست!

بدون گندم بودن یک محصول به هیچ عنوان بدون گلوتن بودن آن را تضمین نمی‌کند و افرادی که پیگیر رژیم فاقد گلوتن هستند باید حتما در هنگام خرید یا مصرف محصول از بدون گلوتن بودن آن اطمینان حاصل کنند.

به گزارش رسانه بی‌گلوتن / در بسیاری از مواقع دیده می‌شود که برخی از محصولات خوراکی با برچسب «بدون گندم» تولید شده و به فروش می‌رسند، وجود آرم «بدون گندم یا فاقد گندم» به این معناست که در ترکیب مواد اولیه و فرآیند تولید آن محصول از گندم استفاده نشده است. اما این موضوع به «بدون گلوتن» بودن محصول مورد نظر ربطی ندارد.

 

 

بدون گندم

آرم بدون گندم

 

 

 

 

 

 

 

 

همان‌طور که همه می‌دانیم گلوتن پروتئین موجود در گندم و جو و چاودار است و اگر یک محصول یا تولیدی مدعی شود که تولید بدون گندم دارد، ممکن است محصول مورد نظر ترکیباتی از جو یا چاودار داشته باشد و یا در فرآیند تولید از گلوتن مصنوعی استفاده کند. همین‌طور گلوتن ممکن است در مواد نگهداره یا افزودنی‌های رنگ و طعم‌دهنده‌ها آن محصول از گلوتن استفاده شود.

 

بر این اساس بدون گندم بودن یک محصول به هیچ عنوان بدون گلوتن بودن آن را تضمین نمی‌کند و افرادی که پیگیر رژیم فاقد گلوتن هستند باید حتما در هنگام خرید یا مصرف محصول از بدون گلوتن بودن آن اطمینان حاصل کنند.

 

 

انتهای پیام/

اسکرول به بالا